lip 13, 2018

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - ROCZNICA

To już dwa lata!

„Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się NA ZAMIANĘ KANAPY NA PARĘ BUTÓW, które pomogą Ci chodzić po drogach, o jakich Ci się NIGDY NIE ŚNIŁO!!”, powiedział papież Franciszek 30 lipca na Campus Misericordiae podczas czuwania.

Do jednych przemówiła „kanapa”, do drugich „ręcznik” ‒ „Nie rzucajcie ręcznika przed walką!”, a do innych trzy, nie tylko małżeńskie, słowa („Proszę pozwól, Dziękuję, Przepraszam”).

Wszystkie najważniejsze z nich, Telewizja Polska zebrała na jednej płycie z książeczką. DVD przypomina wydarzenia Światowych Dni Młodzieży, homilie, gesty i słowa Ojca Świętego, z napisami w czterech językach.

Wydanie jest jednym z trzech „Kolorów”, bo „było to święto kolorów, różnych twarzy, języków, różnych dziejów”. „Najważniejsze słowa papieża Franciszka do młodych” to kolor ŻÓŁTY.

Z tego barwnego święta zachowały się jeszcze dwa, NIEBIESKI z zarejestrowanym Koncertem Uwielbienia w Brzegach, oraz CZERWONY z Drogą Krzyżową.

Warto przypomnieć sobie tamte chwile, spotkania, słowa i emocje w coraz bliższą już, drugą rocznicę wizyty papieża Franciszka w naszym kraju.

http://sklep.stanislawbm.pl/pl/searchquery/kolory/1/phot/5?url=kolory