lip 2, 2018

Expresem do nieba - pomoc dla Katechetów

Drodzy Katecheci,

W tym roku przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Główne uroczystości jubileuszu 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II planowane są w październiku. Hasło obchodów "Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości" zostało zaczerpnięte z homilii Jana Pawła II, wygłoszonej na krakowskich Błoniach podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r.
"Zależy nam na tym, aby obchody rocznicy wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II skłoniły nas do powrotu do jego bogatego nauczania. Nie organizujemy uroczystych nabożeństw, koncertów i wydarzeń dla nich samych, ale po to, by stały się impulsem do refleksji nad życiem, nauczaniem, świętością papieża z Polski, papieża z Krakowa" – mówił PAP biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Damian Muskus.
(żródło: dzieje.pl)

Na tę okoliczność proponujemy Państwu książkę naszego wydawnictwa: Ekspresem do nieba. Konspekty katechez i lekcji wychowawczych o Janie Pawle II + CD - red. ks. Tadeusz Panuś
Książka z dołączoną płytą z propozycjami siedmiu prezentacji multimedialnych które mają pomóc zrozumieć naszym uczniom spuściznę nauczania Jana Pawła.