lut 28, 2018

NOWOŚĆ!!! JUŻ WKRÓTCE!

Drodzy Katecheci,
 
Już wkrótce nakładem Wydawnictwa św. Stanisława BM zostanie oddana w ręce Czytelników WYJĄTKOWA książka Mała ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce, autorstwa ks. prof. Jana Szczepaniaka.
 
Dzięki tej encyklopedii poznamy fakty związane z historią Kościoła, ale również wydarzenia jakie miały miejsce w naszym kraju na przestrzeni wieków.
 
 Prosty język, nieznane fakty, ciekawe historie, mapy i zdjęcia!!!
 
Przeczytaj fragment:
 
Był rok 1360. Do biskupiej komnaty wszedł bez zapowiedzi kanclerz, kanonik katedralny odpowiedzialny za kancelarię biskupów poznańskich. Zdarzało się to tylko w niecodziennych okolicznościach. Przerywając Janowi z Lutogniewa czytanie przygotowanych przez notariuszy dokumentów, bez zbędnego wprowadzenia powiedział: „Wasza Miłość!. Przywieziono królewski dar”. Biskup przerwał czytanie, odłożył pergaminowe dokumenty i czym prędzej wraz z kanclerzem udał się na plac przed katedrą. Tam stała już znaczna grupa ludzi przyglądając się wypakowywaniu z drewnianych skrzyń, wypełnionych wiórami, płyt z piaskowca. Na jednej z nich, niezwykle pięknie, wyrzeźbiono postać króla, opierającego nogi na srogim lwie. Był to nowy sarkofag Bolesława Chrobrego. Król Kazimierz uznał, że stary grobowiec księcia Mieszka i króla Bolesława, znajdujący się w nawie głównej katedry, ufundowany sto lat wcześniej przez biskupa Bogufała, nie jest wystarczająco okazały. Biskup Jan i ... (ciąg dalszy można doczytać kupując Małą ilustrowaną historię Kościoła katolickiego w Polsce)
 
 Opat Gunter z Lubiąża, spowiednik księżnej Jadwigi nie mógł patrzyć na poobijane i skrwawione stopy księżnej Jadwigi. Zgrozą napawały go krwawe ślady zostawiane przez Jadwigę zimą na śniegu, kiedy wędrowała do swoich ubogich. Wiele razy upominał ją, by nosiła buty. Za każdym razem wymawiała się pokazując bose nogi ubogich. Chodziła tak od dwudziestu lat, ale ileż można znieść mając prawie 60 lat. Gdyby to jeszcze chodziła tylko po klasztorze, ale ona przemierzała ogromne odległości odwiedzając chorych i ubogich w okolicznych wsiach i miasteczkach, kalecząc nogi o ostre kamienie, wystające z ziemi korzenie, ostre krzewy i twarde łodygi chwastów. Długo myślał jak przełamać opór upartej mniszki. Wreszcie wpadł na pomysł. (...)
          
 

Czytelniku - zajrzyj tu: http://stanislawbm.pl/pl/p/Mala-ilustrowana-historia-Kosciola-katolickiego-w-Polsce-ks.-Jan-Szczepaniak/1776
 
Zapraszamy do sklepu WYDAWNICTWA ŚW. STANISŁAWA BM  już w marcu!!!


 
Kontakt do działu handlowego:


Edyta Twardosz                                              Iwona Jaworska
pn.–pt. 7.00–15.00                                                          pn. - pt. 7.00-15.00
edyta@stanislawbm.pl                                                     iwona@stanislawbm.pl
tel. 12 25 75 316                                                             tel. 12 25 75 317
tel. 607 066 763                                                              tel. 663 066 620