17.02.2017

KALENDARZ GOOGLE

Kalendarz Google to narzędzie, które zasługuje na uwagę w sferze zarządzania czasem. Jego dużym plusem jest integracja z innymi narzędziami Google, przede wszystkim Gmailem. System potrafi automatycznie dodawać zadania, przypomnienia i spotkania, na podstawie odebranej poczty z Gmaila.  Z czasem kalendarz będzie pełnił również funkcję wirtualnego asystenta np. proponując dodanie jakiegoś zadania na podstawie naszych nawyków.

Jak zacząć?

 

Korzystanie z kalendarza wymaga rejestracji w serwisie  Google lub założenia konta Gmail. Wchodzimy na stronę www.google.pl, w prawym rogu rozwijamy  Aplikacje Google i wybieramy Kalendarz. Logujemy się do konta Google.


Nawigacja

 

Praca z kalendarzem jest bardzo intuicyjna. Za pomocą zakładek możemy zmieniać widok na  mniej lub bardziej szczegółowy. Informacje mogą być wyświetlane o jednym dniu, tygodniu, miesiącu.Prostym sposobem nawigacji jest małe okno. Klikamy na interesujące nas daty, które będą wyświetlać się w głównym oknie.Dodawanie zdarzeń

 

Klikamy na okno z interesującą nas datą. Wyświetla się okno z ustawieniami. 

Uzupełniamy okno, wpisując nazwę wydarzenia, datę godzinę, ustawiamy powiadomienie. Jeśli wykonujemy coś regularnie to możemy to dodać jako zadanie cykliczne. Można to zrobić zaznaczając Powtarzaj w oknie z ustawieniami.Udostępnianie kalendarza

 
Kalendarz można udostępnić innym osobom. Wybieramy kalendarz, który nas interesuje i klikamy strzałkę  obok niego. Wybieramy  Udostępnij kalendarz. W polu Udostępnij określonym osobom dodajemy  adres e-mail osoby, której chcemy go udostępnić.
Jest również możliwość tworzenia nowego kalendarza i zaproszenia innych użytkowników do jego wyświetlania lub edytowania. Klikamy strzałkę obok pozycji Moje kalendarze  
Wybieramy Utwórz nowy kalendarz, wpisujemy nazwę, a w polu Udostępnij określonym osobom dodajemy adres e-mail osoby, której chcemy go udostępnić.  W Ustawieniach uprawnień wybieramy odpowiednią opcję z menu.

 


Synchronizacja kalendarza z telefonem lub tabletem

Jeśli zsynchronizujemy kalendarz na urządzeniu mobilnym, te same wydarzenia będą wyświetlane w Kalendarzu Google na tym urządzeniu i na komputerze. Aby to zrobić wystarczy pobrać aplikację Kalendarz Google ze sklepu Google. Gdy otworzysz aplikację, wszystkie nasze wydarzenia zsynchronizują się z komputerem.